Spacery w grupach łączonych
wycieczki prywatne po Algarve (CAŁOdniowe lub półdniowe)

Podróżujesz sam, z drugą połówką lub przyjaciómi i chciałbyś poznać najważniejsze miasta regionu? 
Zapraszam na wspólne zwiedzanie FARO i LAGOS w kameralnych grupach łączonych.  

Chciałbyś prywatnie zwiedzić Algarve z przewodnikiem?
Zapraszam na całodniową wycieczkę na wyłączność. W góry lub nad ocean, do znanych miasteczek i miejsc, o których mało kto słyszał. To od Ciebie zależy jakie Algarve chcesz poznać, ale niezależnie od wyboru będzie to wspaniała przygoda.

SPACERY PO ALGARVE

Faro walking tour- Grupy ŁĄCZONE

Zapraszamy na dwugodzinny spacer po starówce dawnej fenickiej Ossonoby i muzułmańskiej Santa Maria Ibn Harum, czyli miasta Faro.

Zwiedzimy między innymi Vila-Adentro, czyli najstarszą część miasta, której katedra Sé stoi na miejscu dawnego Forum Romanum oraz meczetu. Zaraz obok znajduje się pałac biskupi, znany z ciekawej kolekcji płytek azulejos “in situ”. Pospacerujemy dawną dzielnicą żydowską, na miejsu której znajduje się dawny klasztor Sióstr Klarsysek, który od 1960 roku działa jako MuzeuMiesjcie Poznamy bliżej króla Alfonsa III, który ostatecznie odbił Algarve z rak Maurów bez większego wysiłku. Opuszczając mury miejskie poszukamy ukrytych skarbów architektury pałacowej XVIII i XIX wieku spacerując po mozaikowych chodnikach (calçada portuguesa) ulicy św.Antoniego. Odwiedzimy również  jednej z najpiękniejszych, kipiących złotem kościołów w Faro z bardzo dobrze zachowaną kaplicą kości.
Pospacrujemy także ulicami dawnej rybackiej dzielnicy, gdzie kwitnie życie nocne Faro.

SPACERY PO ALGARVE

Lagos walking tour- GRUPY ŁĄCZONE

Zapraszamy na dwugodzinny spacer zakątkami i ulicami Lagos, które kryją wiele ciekawych opowieści.

Lagos, dzięki swojej ciekawej przeszłości oraz sztuce ulicznej, to bez wątpienia najciekawsze miasto Algarve. Trzęsienie ziemii z 1755 niemalże doszczętnie je zniszczyło, a intensywne zmiany spowodowane rozwojem turystyki, zamieniło zapomniane miasto w popularne, kosmopolityczne centrum życia.
Podczas tego spaceru będziemy szukać ducha przeszłości wewnątrz ukrytej za murami najstarszej dzielnicy miasta. Poznasz między innymi historię początków portugalskich odkryć geograficznych. Poznasz patrona św. Gonçalo oraz zatrzymamy się w najwyższym punkcie starego miasta przy tablicy upamiętniającej pierwszy kościół w Lagos, które było przez kilka miesięcy stało się  miejscem pochówku Henryka Żeglarza. Poznasz skąd pochodzi najpopularniejszy przepis na deser z Lagos  czyli „Pan Rodryg”. Dowiesz się także o niechlubnej historii początków handlu niewolnikami oraz historii króla Sebastiana, którego śmierć przyczyniła się do utraty portugalskiej hegemonii na oceanicznych wodach. Historii będzie towarzyszyć sztuka uliczna, która świetnie wkomponowała się w klimat miasta.

WYCIECZKI CAŁODNIOWE

ŚLADAMI HENRYKA ŻEGLARZA Lagos-Guadalupe-Sagres

Wycieczka jest poświęcona przede wszystkim Henrykowi i jego żeglarzom, tematyce zamorskich wypraw, wierzeniom oraz niewolnictwu.

Portugalska era odkryć geograficznych została zapoczątkowana przez Henryka Żeglarza, który zauważył w Algarve zarówno strategiczną lokalizację, jak i potencjał ludzki w postaci doświadczonych ludzi morza.
Dowiesz się m.in., dlaczego Henryk Żeglarz wybrał właśnie Lagos jako główny punkt wypadowy dla swoich zamorskich wypraw, poznasz pochodzącego z Lagos giermka Henryka, który jako pierwszy przepłynął przylądek Bojador. Zobaczymy także replikę karaweli i dowiemy się o warunkach życia na statkach. Przejdziemy się także po najpiękniejszym miejscu  z formacjami skalnymi i dowiesz się, dlaczego Ponta de Piedade jest tak ważne dla rybaków. Na koniec pojedziemy w kierunku Sagres i poznamy kościół Matki Boskiej Guadalupe, który stoi na miejscu dawnej pustelni, miejsca modlitw Henryka Żeglarza. Następnie  odwiedzimy Fortyfikacje Sagres i najbardziej na południowy-zachód wysunięty Przylądek zwany Świętego Wincentego.
Czas: 8 godzin

WYCIECZKI CAŁODNIOWE

SMAKUJĄC TRADYCJę: Monchique-Foia-Silves

Monchique jest zarówno pasmem górskim, jak i ciekawym miasteczkiem. To zielone płuca, nazywane często ogrodem lub Sintrą Algarve, z najwyższym szczytem regionu – Foia 902 m n.p.m.
Zajrzymy też do Silves – czarującego miasteczka ze znakomicie zachowanymi murami w kolorze ochry, chlubiącego się tytułem stolicy pomarańczy.

Podczas wycieczki poczujemy klimat i wyjątkowość Monchique, poznamy jego rzemiosło artystyczne, gastronomię i wodę ognistą produkowaną tradycyjnymi metodami w alembikach. Zaglądniemy do producenta medronho, który opowie o owocu medronho i o samej produkcji bimbru. Wjedziemy na najwyższy szczyt regionu, z którego przy dobrej widoczności można dostrzec zarówno południowe, jak i zachodnie wybrzeże. Monchique to także miody, doskonałej jakości kiełbasy oraz najlepsze dęby korkowe. Silves – drugi punkt programu – ma typową  dla Algarve architekturę bielonych domów o niskiej zabudowie, ciekawe muzeum miejskie i skromne kawiarnie serwujące najlepszy w Portugalii sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy. Wokół miasta dominują sady pomarańczowe oraz winnice. Zwiedzimy dawną medinę oraz zamek podbity ostatecznie przez króla Alfonsa III w połowie XIII w. Zatrzymamy się przy katedrze i kościele Miłosierdzia oraz pospacerujemy wąskimi uliczkami miasta. Na koniec wybierzemy się do winnicy na degustację algarwijskich win.
Czas: 8 godzin

BE MY GUEST

podpowiemy, doradzimy, zarezerwujemy

Chcesz zwiedzić Algarve na własną rękę, ale nie wiesz, na co dokładnie się zdecydować?
Chciałabyś/chciałbyś poznać Algarve w mniej szablonowy sposób?  Zwiedzać swoim tempem i według programu, którego atrakcje sam wybrałeś? Masz swój własny środek transportu i potrzebujesz sugestii, gdzie nim pojechać?

Rejs po Ria Formosa czy wzdłuż klifów Barlavento?
Kąpiel w algarwijskim Morzu Martwym?
Wizyta w ciągle aktywnej kopalni soli? 
Lekcje surfingu czy kitesurfingu?
Kulinarne doświadczenia z algarwijską cataplaną?
Warsztaty malowania na płytkach azulejos czy plecionkarstwa z palmy karłowatej?
Romantyczny rejs o zachodzie słońca?
Zwiedzanie gajów oliwnych i degustacja oliwy?
Degustacje wina i lokalnych specjałów wraz ze zwiedzaniem winnicy 
A może chcesz zjeść typowy portugalski obiad pod wiekowym drzewem oliwnym?

PRIVATE TOURS

wycieczki szyte na miarę

Poznaj Algarve z pomocą licencjonowanego przewodnika, który zna lokalną kulturę, historię oraz język.

Pragniesz zwiedzić wybraną część Algarve z przewodnikiem w języku polskim? Podróżujesz z przyjaciółmi lub rodziną i pragniecie zwiedzać bez pośpiechu i w swoim własnym gronie? Chcesz poznać Tavire, Loulé, Vila Real santo Antonio, Ferragudo, Portimão?
Nie ma problemu. Algarve to nie tylko najpiękniejsze plaże Portugalii, ale także interesujące miasta i miasteczka, o których zdawkowo się pisze w polskich przewodnikach. To doskonale restauracje, gdzie wcale nie musisz dużo płacić, żeby zjeść świeżą grillowana rybę.